Svarbu žinoti

paveikslelis Naujas žingsnis odontologijoje – cirkonio keramikos implantai

Odontologijos tikslas – užtikrinti gerą žmogaus burnos sveikatą. Keičiantis pacientų lūkesčiams, ši medicinos sritis taip pat sparčiai tobulėja – siekiama pasiūlyti maksimaliai organizmą tausojančius gydymo metodus, suteikiančius patikimą bei ilgaamžį rezultatą. Viena pažangiausių naujovių odontologijoje šiuo metu – cirkonio keramikos implantai. Apie juos pasakoja Kauno implantologijos klinikos gydytojas odontologas Andrius Jonaitis.

Skaityti plačiau
paveikslelis Skaitmeninė implantacija – dantų implantacijos metodas, užtikrinantis sėkmę ir ilgaamžiškumą

Daugelis žmonių, nusprendusių atkurti prarastus dantis su implantacija, ieško informacijos apie tai internete, remiasi artimųjų ar draugų patirtimi.

Skaityti plačiau
paveikslelis Ar visiems galima tiesinti dantis nematomomis kapomis?

Lygūs dantys – vienas iš gražios šypsenos atributų. Šiuolaikinių technologijų dėka sukūrus nematomas kapas, priartėti prie tobulos šypsenos tapo dar paprasčiau. Tačiau, ar šis būdas tinkamas visiems? Į šį klausimą atsako „Kauno implantologijos klinikos“ gydytojai odontologai.

Skaityti plačiau
paveikslelis Niekur nedingęs dantų ėduonis. Kaip jis atsiranda?

Dantų kariesas arba ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga pasaulyje, su kuria susiduria daugiau nei devyniasdešimt procentų žmonių. Taip yra todėl, jog kariesui atsirasti nereikia jokių ypatingų aplinkybių – jį sukelia blogi mitybos įpročiai ir paprasčiausios dantų higienos trūkumas.

Skaityti plačiau
paveikslelis Kaip vyksta skaitmeninė implantacija

Sparčiai besikeičiantys pacientų lūkesčiai ir tobulėjančios technologijos odontologijos srityje skatina gydytojus neatsilikti, aktyviau domėtis naujovėmis ir diegti vis pažangesnius gydymo metodus. Skaitmeninė implantacija – tai inovatyvus ir ypatingai tikslus dantų atkūrimo būdas.

Skaityti plačiau
paveikslelis Dantų implantų rūšys: kaip išsirinkti?

Dantis praradę žmonės mažiau pasitiki savimi, rečiau šypsosi, negali mėgautis maistu. Dantų implantacija gali padėti sugrąžinti gražią šypseną ir pilnai atkurti kramtymo funkciją. Be to, dantų implantai ne tik visiškai pakeičia iškritusį ar ištrauktą dantį, bet ir užkerta kelią žandikaulio kaulo tirpimui.

Skaityti plačiau
paveikslelis Kaip savi ir jokio diskomforto. Ar tikrai implantai prilygsta natūraliems dantims?

Sąvoka „implantacija“ dar ir šiandien daugeliui kelia nuogąstavimų. Dažnas nepagrįstai mano, kad implantacijos procedūra labai skausminga, o implantas atrodys nenatūraliai, visam gyvenimui burnoje bus jaučiamas svetimkūnis. Vis dėlto, gydytojai odontologai ramina, kad visa tai – tik mitai. Baimintis, kad dantų implantai bus akivaizdžiai pastebimi ir neatliks savo funkcinės paskirties, tikrai nereikėtų.

Skaityti plačiau
paveikslelis Verdiktas – danties šalinimas. Kas toliau?

Dažnai dėl traumų ar negrįžtamų ėduonies pažeidimų tenka atsisveikinti su dantimi. Jei dantis krūminis, pacientai kartais numoja ranka ir gyvena su tarpu tarp dantų, o kai kurie renkasi dantų tiltus. Visgi rekomenduojama net ir praradus vos vieną dantį jį pakeisti ant implanto atkurtu dantimi. Kodėl tai yra dėmesio vertas būdas? Pasakoja gydytojas Andrius Jonaitis.

Skaityti plačiau
paveikslelis Skaitmeninė 3D implantacija. Kas tai ir kuo tai geriau nei tradicinė dantų implantacija

Pasak vedančiųjų implantologijos specialistų ir madas šioje srityje diktuojančių ekspertų, per pastaruosius metus pakito pacientų, susiduriančių su dantų atkūrimo procedūrų poreikiu, reikalavimai: jie nori atkurti dantį greitai, negaišdami laiko ilgai trunkančiam gydymui. Skaitmeninė 3D implantacija – tai pažangus, išankstiniu kompiuteriniu planavimu paremtas dantų implantavimo metodas.

Skaityti plačiau
paveikslelis Navigacinė (gidinė) dantų implantacija. Privalumai

Nors daugelis vis dar įsitikinę, kad danties implantacija – ilga ir ne itin maloni procedūra, Kauno implantologijos centro specialistai teigia, jog, sparčiai tobulėjant technologijoms, pacientams siūlomi pažangiausi gydymo būdai ne tik taupo laiką, garantuoja maksimalų komfortą gydymo metu, bet ir užtikrina nepriekaištingą rezultatą.

Skaityti plačiau
paveikslelis Gydytojas pataria – kaip pasiruošti dantų implantacijai?

Dantų implantacija pacientų gyvenimus pakeičia į gerąją pusę. Tačiau belaukiant šios procedūros, ne vienas susiduria su klausimu – kaip geriausia pasiruošti dantų atkūrimui implantais? Kauno implantologijos klinikos gydytojas odontologas-implantuojantis gydytojas Juozas Jonaitis pataria, kokius esminius žingsnius reikėtų atlikti, kad dantų implantavimo dieną jaustumėtės ramiai ir užtikrintai.

Skaityti plačiau
paveikslelis Didžiausi pavojai akiai nematomi: kas slepiasi po išimamais protezais?

Su dantų netekimu susiduria kas antras darbingo amžiaus lietuvis. Dažnai ši problema sprendžiama pasirinkus, rodos, ekonomiškiausią ir greičiausią išeitį – išimamus plokštelinius protezus arba ant sveikųjų dantų tvirtinamus tiltinius protezus. Gydytojai odontologai įspėja, kad toks pasirinkimas ne tik neefektyvus, bet ir žalingas sveikatai. Kodėl dantų atkūrimas protezais – nerekomenduojamas ir ką rinktis vietoje šio metodo?

Skaityti plačiau
paveikslelis 5 pokyčiai Jūsų gyvenime atlikus dantų implantaciją

Netekote dantų ir jau pavargote ranka pridengti neestetišką šypseną? Artėjant švenčių maratonui, gražiausias metų akimirkas norite pasitikti jausdami didesnį pasitikėjimą savimi? Jeigu atsakėte teigiamai, verta pasvarstyti apie implantaciją. Tai inovatyvus dantų atkūrimo metodas, kuris Jūsų gyvenimą gali pakeisti iš esmės.

Skaityti plačiau
paveikslelis Dantų tiltų eros pabaiga: kodėl šį metodą verta keisti į implantus?

Ankstyvas dantų netekimas yra labai paplitusi problema. Apskaičiuota, kad beveik 70 proc. 35-45 m. žmonių yra praradę bent vieną nuolatinį dantų. Tuo tarpu perkopus aštuntą dešimtį, daugiau nei ketvirtadalis žmonių būna praradę praktiškai visus savo dantis. Šiandien tai – pataisoma. Du populiariausi kelių ir daugiau prarastų dantų atkūrimo metodai – dantų tiltai ir implantai. Kurį pasirinkti?

Skaityti plačiau
Kontaktai