Skaitmeninė 3D implantacija. Kas tai ir kuo tai geriau nei tradicinė dantų implantacija

paveikslelis

Pasak vedančiųjų implantologijos specialistų ir madas šioje srityje diktuojančių ekspertų, per pastaruosius metus pakito pacientų, susiduriančių su dantų atkūrimo procedūrų poreikiu, reikalavimai: jie nori atkurti dantį greitai, negaišdami laiko ilgai trunkančiam gydymui. Skaitmeninė 3D implantacija – tai pažangus, išankstiniu kompiuteriniu planavimu paremtas dantų implantavimo metodas. Naudojant šį modernų metodą, prarastą dantį ar dantis galima pilnai atkurti (įsriegti implantą ir pritvirtinti laikiną vainikėlį) vieno vizito metu. Skaitmeninės 3D implantacijos dėka ne tik sutrumpėja gydymo laikas, prireikia mažiau vizitų pas specialistą, patiriama mažiau streso bei diskomforto. Ypatingai svarbu yra tai, jog ši technologija užtikrina, jog, kol prigis implantas ir bus galima pradėti protezavimo procesą, pacientui neteks 2-3 mėnesius būti be danties. Taigi, ji ne tik taupo paciento laiką, bet ir garantuoja maksimalų komfortą gydymo metu.

 

 

Kaip vyksta skaitmeninės implantacijos procedūra

Ruošiantis skaitmeninės 3D implantacijos procedūrai, konsultacijos metu atliekama paciento burnos ertmės 3D nuotrauka ir nuimamas dantų atspaudas, kurie siunčiami į skaitmeninę dantų laboratoriją. Naudojantis specialia kompiuterine programa, atkuriamas tikslus paciento žandikaulio erdvinis modelis. Ši informacija leidžia tiksliai įvertinti nematomą kaulinę bei minkštųjų audinių struktūrą ir sudaryti optimaliausią gydymo planą, kad užtikrinti implanto prigijimui ir būsimam protezavimui ypač svarbų aukštą pradinį implanto stabilumą. Paruošiamas individualus chirurginis gidas, kuriame yra numatyta tiksli būsimo implanto ar implantų pozicija. Implantų sriegimas naudojantis chirurginiu gidu padeda išvengti galimų klaidų, užtikrina ypatingą tikslumą ir nepriekaištingą estetinį vaizdą bei funkcionalumą. Panaudojant chirurginiame gide pateiktą informaciją ir paciento dantų atspaudą, pagaminamas konkrečiam pacientui pritaikytas laikinas vainikėlis (protezas).

Sekančio vizito metu gydytojas pašalina nereikalingą dantį ar dantis, esant poreikiui, atlieka kaulo priauginimą ir įstriegią dantų implantą ar implantus. Ant įsriegto implanto pritvirtinamas laikinas vainikėlis.

Praėjus 2-3 mėnesiams ir danties implantui prigijus, atliekama protezavimo procedūra – laikinas vainikėlis pakeičiamas nuolatiniu.

Tačiau Kauno implantologijos centro specialistai pabrėžia, kad nepaisant skaitmeninės 3D implantacijos privalumų, kiekvienas gydymo atvejis individualus. Ilgametę patirtį turinčių implantologijos profesionalų tikslas – užtikrinti atkūriamų dantų kokybę ir ilgaamžiškumą. Todėl, kiekvienu atveju, įvertinus konkretaus paciento situaciją, parenkamas tinkamiausias bei patikimiausias gydymo metodas.

Rekomenduojami gydytojai

Registracija Kontaktai
Kontaktai