Gydytojas pataria – kaip pasiruošti dantų implantacijai?

paveikslelis

Dantų implantacija pacientų gyvenimus pakeičia į gerąją pusę. Tačiau belaukiant šios procedūros, ne vienas susiduria su klausimu – kaip geriausia pasiruošti dantų atkūrimui implantais? Kauno implantologijos klinikos gydytojas odontologas-implantuojantis gydytojas Juozas Jonaitis pataria, kokius esminius žingsnius reikėtų atlikti, kad dantų implantavimo dieną jaustumėtės ramiai ir užtikrintai.

1. Atlikite nuodugnią dantų ir burnos apžiūrą.

Suplanavus dantų implantaciją, galioja viena auksinė taisyklė: procedūra gali būti atliekama tik esant sveikiems dantims bei dantenoms. Todėl atlikite nuodugnią odontologinę patikrą: nustačius pažeidimus, bus paskirtas greitas ir efektyvus gydymas, kurį atlikus galėsite planuoti dantų implantaciją.

2. Visus neraminančius klausimus užduokite savo gydytojui.

Gydytojas J. Jonaitis, ruošiantis dantų implantacijai pataria nepasiduoti nerimui ir neieškoti informacijos alternatyviuose interneto šaltiniuose: visus kylančius klausimus drąsiai užduokite savo gydytojui. Su specialistu būtinai aptarkite, kokius dantų implantus geriausia sriegti, kokį nuskausminimo būdą rinktis ir ko tikėtis po procedūros.

paveikslelis

3. Esant būtinybei, atlikite pasiruošimą implantacijai.

Tam tikrais atvejais, prieš atkuriant dantis implantais, reikalingos papildomos procedūros. Jeigu prarasti dantys ilgai neatkuriami, natūraliai sunyksta dalis žandikaulio kaulo ir prireikia kaulo priauginimo (augmentacijos) operacijos. Taip pat kartais pasitaiko dar viena rimta patologija, kaulo rezorbcija sinuse (sinusai – tai tuščiavidurės veido kaulų ertmės). Norint sriegti implantą, turi būti pakankamas sinuso kaulo aukštis bei storis, todėl atliekama sinuso dugno pakėlimo operacija.

4. Atsipalaiduokite.

Suprantame, kad daugelis jaudinasi dėl nežinomybės – juk implantacija nėra kasdienė procedūra. Vis dėlto, jaudintis nėra dėl ko. Implantuojantis gydytojas odontologas J. Jonaitis primena, kad procedūros metu bus naudojama nejautra, todėl skausmo nejausite. Gydymą atliks profesionalai, todėl dantys bus atkurti kokybiškai ir ilgam. Na o tinkamai atsipalaiduoti prieš ir tinkamai pasiruošti padės kokybiškas miegas, subalansuota mityba. Prieš operaciją atlikite lengvą mankštą, klausykite raminančios muzikos, venkite streso, įtampos.

5. Prieš procedūrą pasistiprinkite.

Po dantų implantacijos pasireikš patinimas, o valgyti galėsite tik po poros ar keleto valandų. Be to, kurį laiką negalėsite mėgautis kietesniu ar aštriu maistu bei karštais gėrimais. Todėl į procedūrą ateikite lengvai, tačiau sočiai pavalgę.

Tikimės, kad šie patarimai leis dantų implantacijai pasiruošti geriau ir operacijos dieną jausitės ramiau. Jeigu turite daugiau klausimų ar norite užsiregistruoti kitoms odontologinio gydymo procedūroms, Jūsų laukia kvalifikuoti Kauno implantologijos klinikos specialistai!

Rekomenduojami gydytojai

Registracija Kontaktai
Kontaktai