Didžiausi pavojai akiai nematomi: kas slepiasi po išimamais protezais?

paveikslelis

Su dantų netekimu susiduria kas antras darbingo amžiaus lietuvis. Dažnai ši problema sprendžiama pasirinkus, rodos, ekonomiškiausią ir greičiausią išeitį – išimamus plokštelinius protezus arba ant sveikųjų dantų tvirtinamus tiltinius protezus. Gydytojai odontologai įspėja, kad toks pasirinkimas ne tik neefektyvus, bet ir žalingas sveikatai. Kodėl dantų atkūrimas protezais – nerekomenduojamas ir ką rinktis vietoje šio metodo?

Deja, dantų netekimą kompensuojant išimamais ar tiltiniais protezais, laukiamas rezultatas taip ir neaplanko, o turimos odontologinės problemos gali dar labiau pagilėti.

Štai kas gali nutikti pasirinkus protezus:

  • Pažeidžiami sveikieji dantys. Kelių dantų netekimo atveju, dalis pacientų renkasi tiltinius protezus. Norint juos pritvirtinti, tenka šlifuoti visiškai sveikus dantis, todėl šie tampa mažiau atsparūs, jautresni, yra linkę greičiau gesti.
  • Didelės išlaidos. Išimamos dantų plokštelės gaminamos iš mažiau kokybiškų medžiagų, todėl tarnauja trumpai: kas kelerius metus tenka jas keisti, įsigyti vis naują. Ilgalaikėje perspektyvoje už plokšteles permokama ir išleidžiama daugiau, nei pasirinkus efektyvesnę dantų atkūrimo alternatyvą.
  • Diskomfortas burnoje. Plokštelės anatomiškai neprisitaiko prie paciento burnos audinių. Dėl šios priežasties, plokštelės sunkiai fiksuojasi, dirgina gleivinę, gali atsipalaiduoti, kristi iš burnos.
  • Prasta išvaizda. Tiek tiltiniai, tiek plokšteliniai protezai dažniausiai atrodo nenatūraliai, iš karto krenta į akis dėl savo dirbtinumo.
  • Kramtymo sunkumai. Išimami protezai neatkuria kokybiškos kramtymo funkcijos: pasirinkę šį dantų atstatymo metodą, susigrąžinsite vos 10-15 proc. ankstesnio kramtymo. Tai reiškia, kad negalėsite laisvai mėgautis mėgstamais patiekalais, kietesniais maisto produktais.
  • Nyksta žandikaulio kaulas.
paveikslelis

Siūlo ilgaamžį sprendimą

Siekiant atkurti dantis ilgaamžiškesnis ir patvaresnis dantų atkūrimo būdas – implantacija. Jos metu į žandikaulio kaulą sriegiamas numatytas implantų kiekis. Implantams sugijus su kaulu, tvirtinami fiksuojami nuolatiniai protezai, kurie užtikrina estetkią, natūralumą ir nepriekaištingą kramtymo funkciją.

Implantacija – greitas ir efektyvus sprendimas, kurio rezultatu galite džiaugtis ilgus dešimtmečius. Mūsų siūlomi dantų implantai sėkmingai prigyja daugiau nei 99 proc. atvejų!

Jeigu apie dantų atkūrimą visam gyvenimui norite sužinoti daugiau, laukiame Jūsų Kauno implantologijos klinikoje.

Rekomenduojami gydytojai

Registracija Kontaktai
Kontaktai