Dantų tiltų eros pabaiga: kodėl šį metodą verta keisti į implantus?

paveikslelis

Ankstyvas dantų netekimas yra labai paplitusi problema. Apskaičiuota, kad beveik 70 proc. 35-45 m. žmonių yra praradę bent vieną nuolatinį dantų. Tuo tarpu perkopus aštuntą dešimtį, daugiau nei ketvirtadalis žmonių būna praradę praktiškai visus savo dantis. Šiandien tai – pataisoma. Du populiariausi kelių ir daugiau prarastų dantų atkūrimo metodai – dantų tiltai ir implantai. Kurį pasirinkti?

Dantų atkūrimas – būtinas

Praradus vieną, kelis ar daugiau dantų, būtina kuo greičiau juos atstatyti. Delsimas atkurti dantis lemia žandikaulio kaulo nykimą, gali sukelti sveikųjų dantų padėties pokyčius (ortodontines problemas), gretimų dantų pažeidimus ir neigiamą poveikį visam organizmui: nuo neestetiškos šypsenos iki rimtų virškinimo sutrikimų.

Du iš labiausiai paplitusių variantų yra protezavimas dantų tiltais ir atkūrimas implantais. Kurį metodą rekomenduoja gydytojai odontologai?

Dantų implantai

Tausoja sveikus dantis. Dantų implantai sriegiami kaip šaknies pakaitalas, į žandikaulio kaulą. Šis metodas visiškai nepažeidžia ir nesilpnina sveikųjų kaimyninių dantų.

Pilnai atkuria kramtymo funkciją. Implantai imituoja natūralių dantų anatomiją: jie yra šaknies pakaitalas, o ant jų tvirtinami protezai funkcionuoja kaip natūralus dantys: tokiu būdu pavyksta atgauti net 80-100 proc. kramtymo funkcijos!

Užkerta kelią žandikaulio kaulo tirpimui. Žandikaulio kaului būtina nuolatinė stimuliacija: tai padeda apsaugoti nuo nykimo. Praradus dantis, šią stimuliaciją sugrąžinti gali tik į žandikaulį įsriegtas implantas.

Modernus, inovatyvus metodas. Nors dantų implantacijos technologija nėra visiškai nauja, šis metodas yra nuolat tobulinamas. Tai reiškia, kad pacientams sukuriama maksimali pridėtinė vertė: geriausio dantų atkūrimo būdo kol kas nėra išrasta!

Dantų tiltai

Paveikia gretimus dantis. Dantų protezavimas tiltais paveikia sveikus dantis: tvirtinant tiltą, juos reikia šlifuoti. Tokiu būdu dantys susilpninami, tampa labiau pažeidžiami.

Kramtymas atkuriamas prasčiau. Dantų tiltai fiksuojami ant sveikųjų dantų. Toks protezavimo būdas pilnai neatkuria buvusios kramtymo funkcijos ir yra mažiau patikimas. Dažniausiai pavyksta susigrąžinti apie 50 proc. ankstesnių kramtymo galimybių.

Nestabdo kaulo tirpimo. Tokiu atveju, kuomet dantys atkuriami ne ant implantų, žandikaulio kaulas negauna reikiamos stimuliacijos ir nyksta toliau.

Atgyvenęs dantų atkūrimo būdas. Protezavimas tiltais anksčiau buvo itin populiarus, tačiau šiandien, dėl akivaizdžių trūkumų ir nepakankamai kokybiškai atkuriamų dantų funkcijų, yra naudojamas vis rečiau.

Akivaizdu: siekiant užtikrinti nepriekaištingą kramtymo funkciją ir puoselėti gretimų dantų sveikatą, geriausias sprendimas – dantų implantai. Kviečiame visas dantų atkūrimo galimybes aptarti Kauno implantologijos klinikoje – Jūsų laukia patyrę implantacijos specialistai ir visos gydymo paslaugos.

Rekomenduojami gydytojai

Registracija Kontaktai
Kontaktai