Ar visiems galima tiesinti dantis nematomomis kapomis?

paveikslelis

Lygūs dantys – vienas iš gražios šypsenos atributų. Šiuolaikinių technologijų dėka sukūrus nematomas kapas, priartėti prie tobulos šypsenos tapo dar paprasčiau. Tačiau, ar šis būdas tinkamas visiems? Į šį klausimą atsako „Kauno implantologijos klinikos“ gydytojai odontologai.

Dantų tiesinimas kapomis – tai inovatyvus ortodontinis gydymas skaidriomis, nuimamomis kapomis. Jos yra gaminamos iš biologiškai suderinamo medicininės paskirties plastiko. Dėl šios priežasties medžiaga, iš kurios gaminamos kapos, tiks visiems, priešingai nei metaliniai breketai, kurie gali sukelti alergiją metalų lydiniams jautriems pacientams.

Tačiau yra atvejų, kai tiesinimas kapomis negalimas – jis neatliekamas, esant kryžminiam, atviram ir skeletiniam sukandimui.

Be to, svarbu žinoti, kad ortodontinis gydymas kapomis gali būti pradedamas tik esant sveikiems dantims, nes bet koks dantų formos pasikeitimas gydymo metu, pavyzdžiui, plombavimas, gali sutrukdyti kapai prisitvirtinti ant dantų.

Taip pat kliūtis dėvėti kapas gali būti amžius. Gydymas kapomis rekomenduojamas suaugusiems, kuriems jau yra išdygę visi nuolatiniai dantys. Paprastai 13-mečiai jau turi 28 nuolatinius dantis. 18-25 m. laikotarpiu išdygsta krūminiai, o kai kuriems – ir protiniai dantys. Vis tik, kiekviena klinikinė situacija įvertinama individualiai ir nusprendžiama, ar jau galimas dantų padėties koregavimas kapomis.

Tačiau gera žinia yra ta, jog jei dantų tiesinimas kapomis Jums tinkamas, šis metodas sprendžia daugiau nei vien tik kreivų dantų problemą, bet ir dantų rotaciją, susigrūdusius dantis, neproporcingus dantų tarpelius bei kitas neharmoningo dantų lanko problemas, mažina ėduonies ir dėl jo kylančių dantenų uždegimų atsiradimą, dantų nudilimą.

Na, o vienas iš svarbiausių laimėjimų – kapos išlygina netaisyklingą sąkandį, dėl kurio gali kilti virškinimo sistemos problemų, atsirasti galvos, pečių, nugaros srities, kaklo raumenų skausmai, kramtomųjų raumenų įtampa. išsprendus sąkandžio problemas, dingsta ne tik išvardinti negalavimai, tačiau ir veido formos asimetrija, kūno padėties, laikysenos sutrikimai, pašalinami dėl netinkamo sąkandžio atsiradę kalbos defektai.

paveikslelis

Jei norite sužinoti, ar Jums galima tiesinti dantis kapomis, „Kauno implantologijos klinikos“ specialistai kviečia užsukti konsultacijai, kurios metu bus atsakyta į visus Jums rūpimus klausimus.

Rekomenduojami gydytojai

jonaitis

Andrius Jonaitis

Gydytojas odontologas

jonaitis

Juozas Jonaitis

Doc. dr., gydytojas odontologas ortopedas, klinikos direktorius

Registracija Kontaktai
Kontaktai