Šypsena yra vartai į mūsų kūną, o prižiūrėti dantys – sveikatos simbolis. Dantų skausmas ne veltui laikomas vienu nemaloniausių organizmo pojūčių. Kartu tai signalas, kad skubiai reikalingas terapinis dantų gydymas.

Kada reikia terapinio dantų gydymo procedūros?

Ėduonis (kariesas) - lėtinis danties uždegimas, su kuriuo susidurti teko bene kiekvienam iš mūsų. Būtent dėl šios priežasties terapinis gydymas yra viena dažniausių odontologinių procedūrų.

Kas sukelia ėduonį?
Nepakankama dantų priežiūra Genetinis polinkis Stresas, organizmo nusilpimas Netinkaka mityba; gausus cukraus, angliavandenių vartojimas

Dantenų kariesio simptomai:

  • Emalio trupėjimas 
  • Skausmas ar padidėjęs dantų jautrumas
  • Ertmė dantyje ar pūlinys aplink dantį
  • Paburkusios dantenos
  • Dėmės ant dantų

Jei pastebėjote nors vieną iš šių simptomų, tikėtina, kad dantyje prasidėjo uždegimas. Kviečiame nedelsiant registruotis apžiūrai Kauno implantologijos klinikoje.

Terapinio gydymo eiga

Terapinio gydymo metu valomi ėduonies paveikti danties audiniai ir ertmė plombuojama. Taip siekiama pilnai išspręsti problemą ir užkirsti kelią ėduonies plitimui į gilesnius danties sluoksnius. Sudėtingesniu atveju plombavimo gali neužtekti. Kartais tenka papildomai gydyti šaknų kanalus ar dantį protezuoti. Tačiau nepriklausomai nuo atvejo sudėtingumo, mūsų klinikos odontologai užtikrins, kad po gydymo dantys būtų estetiški ir funkcionalūs. 

Gydymo trukmė priklauso nuo problemos dydžio, tačiau neretai užtenka vos vienos, maždaug 40-ies minučių trukmės gydymo procedūros, ir apie danties skausmą galėsite pamiršti ilgam.

Kas gali nutikti, jei negydysite dantų šiandien?

Suprantama: kai danties skausmas išgėrus vaistų nuslopsta, gali kilti pagunda atidėlioti gydymą. Deja, jei į problemą numosite ranka, įsižiebęs uždegimas dantį gali pažeisti negrįžtamai. Ėduonis skverbiasi į gilesnius danties audinius, o uždelsus, gresia net danties praradimas. 

Neleiskite nedidelei skylutei virsti rimta, daug kainuojančia problema.

Laukiame Jūsų Kauno implantologijos klinikoje. Užtikrinsime profesionalų, greitą bei komfortišką gydymą!

Ar žinojote, kad...

Iki šiol egzistuoja nemažai su dantų skausmu susijusių mitų. Jie ne tik stebina, bet gali būti ir labai pavojingi. Štai keli iš jų:

  • Skauda dantį? Išgersiu vaistų ir palauksiu, kol skausmas praeis. Tai – neteisinga strategija. Vaistai yra trumpalaikė skausmo malšinimo priemonė, o ne problemos sprendimas.
  • Jei praėjo skaudėti dantį, galiu atšaukti vizitą pas gydytoją. Net jei skausmas trumpam praėjo, dantyje prasidėjęs ėduonis niekur nedingsta ir toliau dirba ardomąjį darbą.
  • Jei suskaudo dantį, tikrai reikės jį šalinti. Nesijaudinkite: laiku pradėjus gydymą, dauguma problemų išsprendžiamos išsaugant natūralius dantis.

Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!


Gydytojai

Daina Ožekauskienė

Gyd. odontologė

Jolanta Staškienė

Jolanta Staškienė

Gydytoja odontologė

Kontaktai