Verdiktas – danties šalinimas. Kas toliau?

paveikslelis

Dažnai dėl traumų ar negrįžtamų ėduonies pažeidimų tenka atsisveikinti su dantimi. Jei dantis krūminis, pacientai kartais numoja ranka ir gyvena su tarpu tarp dantų, o kai kurie renkasi dantų tiltus. Visgi rekomenduojama net ir praradus vos vieną dantį jį pakeisti ant implanto atkurtu dantimi. Kodėl tai yra dėmesio vertas būdas? Pasakoja gydytojas Andrius Jonaitis.

Puiki natūralių dantų alternatyva

Net vienas trūkstamas dantis gali kardinaliai pakeisti bendrą šypsenos estetiką neigiama linkme, o ypač tada, kai danties netenkama matomoje vietoje. Tokiu atveju atkurdami šypseną norime, kad rezultatas būtų kuo natūralesnis, todėl geriausias sprendimas – ant implanto atkurtas dantis.

Vyrauja nepagrįstas įsitikinimas, kad dantų implantas – tai svetimkūnis, visam gyvenimui jaučiamas burnoje. Tiesą sakant, tai mažas metalinis varžtelis, kuris, chirurginiu būdu įsriegtas į žandikaulį, atstoja prarasto danties šaknį. Daugelis implantų yra gaminami iš titano, kuris priimtinas žmogaus organizmui, todėl nesukelia neigiamos atmetimo reakcijos, alergijų ar kitų nemalonių padarinių. Vadinasi, jaudintis, kad burnoje jausite svetimkūnį, tikrai nereikėtų.

Implantui prigijus, ant jo yra tvirtinamas nuolatinis vainikėlis, kuris ir atstos prarastą dantį. Yra skeptikų, manančių, kad implantais atkurtas dantis yra akivaizdžiai pastebimas ir nenatūralus, tačiau tai nėra tiesa. Visų pirma, pats implantas nėra vizualiai matomas. Antra, implantacijos būdu atkurti dantys estetiškai ir funkciškai niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų. Jais galite drąsiai kąsti ir kramtyti maistą, ant implantų atkurti dantys neturi neigiamos įtakos dikcijai, o šypsena atrodo natūrali ir sveika.

paveikslelis

Išsaugomi šalia esantys dantys

Norint implantuoti prarastą dantį, nereikia šlifuoti greta esančių. Tai buvo įprasta taikant senąjį dantų protezavimo metodą. Implantuotiems dantims nereikalinga šalia esančių dantų atrama, kadangi į žandikaulį įsriegtas implantas atstoja natūralią danties šaknį. Taip būsimam protezui suteikiamas tvirtas pagrindas, o svarbiausia, kad implantu atkurtas dantis nejuda iš savo vietos. Vadinasi, implantacijos būdu ne tik atkursite prarastą šypseną, bet ir išsaugosite šalia esančius dantis.

Ilgalaikė investiciją į savo šypseną

Dantų atkūrimas ant implantų yra ilgalaikis sprendimas. Taisyklingai rūpinantis savo burnos higiena, implantuotais dantimis galite džiaugtis ne vieną dešimtį metų ar net visą gyvenimą. Žinoma, toks dantų atstatymo būdas, lyginant su kitais, yra brangesnis, tačiau investuoti – verta. Vieną kartą atlikta dantų implantacija suteiks galimybę džiaugtis atkurta šypsena net kelis dešimtmečius.

Jei apie danties atkūrimą implantu norėtumėte sužinoti daugiau, lauksime Jūsų Kauno implantologijos klinikoje.

Rekomenduojami gydytojai

jonaitis

Andrius Jonaitis

Gydytojas odontologas

jonaitis

Juozas Jonaitis

Doc. dr., gydytojas odontologas ortopedas, klinikos direktorius

Registracija Kontaktai
Kontaktai