Vaikų odontologija savo svarba nenusileidžia apsilankymams pas kitus sveikatos specialistus. Tik taip pavyks užtikrinti nepriekaištingą burnos higieną, sveikus dantis ir dantenas, o svarbiausią - gerą vaiko fizinę ir psichologinę savijautą.

Kodėl reikia gydyti vaikų dantis?

Pieniniai dantukai – laikini. Galbūt tai reiškia, kad jų priežiūra mažiau svarbi, nei nuolatinių dantų? Tai netiesa! 

  • Nuo pieninių dantų padėties priklauso ir nuolatinių dantų dygimo vieta.
  • Pieniniai dantys svarbūs formuojantis vaiko tarimo ir kalbėjimo įpročiams.
  • Taisyklingi ir sveiki pieniniai dantys leidžia teisingai sukramtyti maistą. Tai svarbu ir virškinimui.
  • Kaip ir nuolatiniai, taip ir pieniniai dantys, sugedę kelia vaikui fizinį skausmą ir stresą, todėl gydymu reikia rūpintis nedelsiant.

 

Gydymo eiga

Kad pirmasis vaiko vizitas pas odontologą praeitų be baimės, rinkitės specialistus, kurie ne tik išmano savo darbą, bet ir geba rasti ryšį su pacientu.

Ko tikėtis pirmojo vizito metu mūsų klinikoje?

Vaikas bus supažindinamas su odontologinio kabineto aplinka Gydytojas papasakos, kodėl svarbi dantukų priežiūra Vaikui gydytojas papasakos, kaip atliekama dantų apžiūra Kai mažylis bus psichologiškai paruoštas, bus atliekama dantų apžiūra

Kauno implantologijos klinikoje naudojame pažangiausius gydymo metodus, o mūsų gydytojai lengvai randa kalbą su mažaisiais pacientais. Vis dėlto, jeigu Jūsų mažylis labai jautrus, patiria stresą, bijo odontologinio gydymo, gydyti galime pasitelkiant narkozę. Šis nejautros būdas taikomas laikantis visų saugumo reikalavimų ir neturi pašalinio poveikio vaiko sveikatai. 

Pasirūpinkite vaikų odontologiniu gydymu. Juk tvarkingi dantukai leis Jūsų mažyliui būti sveikam ir laimingam. 

Kas nutiks, skubiai negydant vaikų dantų?

Dantys – neatsiejama organizmo sistemų dalis. Nesvarbu, dantis nuolatinis ar pieninis, jame prasidėjęs uždegimas ne tik sukelia didelį skausmą, bet gali sukelti rimtą infekciją. Šiai patekus į kraują, gali būti paveiktas visas organizmas. Todėl, vaikui vos pajutus danties skausmą, nedelskite ir kreipkitės į odontologą! Be to, nuo pieninių dantų augimo priklauso ir nuolatinių dantų padėtis, todėl atkreipkite dėmesį, ar dantukai auga taisyklingai, antraip vaikas gali susidurti su ilgalaikėmis ortodontinėmis problemomis.

Ar žinojote, kad...

Iki šiol egzistuoja nemažai su vaikų odontologija ir dantų sveikata susijusių mitų. Jie ne tik stebina, bet gali būti ir labai pavojingi. Štai keli iš jų:

  • Vaisių sultys yra labai sveikas gėrimas. Nors sultys turi daugiau vitaminų, nei gazuoti gėrimai, parduotuvėje įsigyti vaisvandeniai savo cukraus kiekiu beveik nenusileidžia kokakolai!
  • Pieniniai dantys vis tiek iškris, todėl neverta jų gydyti. Kaip jau minėjome, pieniniai dantys labai svarbūs nuolatinių dantų vystymuisi, todėl reikia kruopščiai prižiūrėti dantukus vos jiems išdygus.
  • Vaikai dantis turi valytis patys – taip jie išmoks savarankiškumo. Savarankiškas vaikas – daugelio tėvelių svajonė, tačiau mažylio dantų priežiūra yra visos šeimos rūpestis: juk dantų valymo įgūdžių reikia išmokti. Odontologai rekomenduoja atidžiai prižiūrėti, kaip vaikas valosi dantis iki maždaug 7-erių metų amžiaus.

Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!


Gydytojai

Daina Ožekauskienė

Gyd. odontologė

Jolanta Staškienė

Jolanta Staškienė

Gydytoja odontologė

Kontaktai