XXI amžiuje stresas ir įtampa persekioja dažną iš mūsų. Organizmas stengiasi šią įtampą išlieti. Deja, ne visada sveikatai draugiškais būdais: patiriant ilgalaikį stresą, gali pasireikšti griežimas dantimis arba bruksizmas.

Kaip gydomas bruksizmas?

Bruksizmo priežastys

Psichologiniai veiksniai: nerimas, stresas, įtampa Miego sutrikimai Reakcija į ūmų arba lėtinį skausmą Žandikaulių augimo, vystymosi fazė

Griežimas dantimis – komplikuota problema, kiekvienas atvejis yra individualus. Egzistuoja skirtingi bruksizmo gydymo būdai:

  • Ortodontonis gydymas: kartais bruksizmą sukelia netaisyklingas sąkandis. Pritaikius ortodontinį gydymą, pašalinama dantų griežimo priežastis.
  • Plombavimas/protezavimas: rekonstrukcijos būdu atstatomi bruksizmo pažeisti dantys.
  • Sukandiminės kapos: naktį dėvimos kapos stabdo griežimą dantimis, neleisdamos dantims trintis vieniems į kitus.
  • Chirurginis gydymas: jeigu bruksizmo padaryta žala ypač rimta, taikomas žandikaulio sąnario gydymas atliekant chirurginę intervenciją.
  • Kombinuotas gydymas: kartais prireikia derinti kelis gydymo būdus. Taikoma atsižvelgiant į pažeidimo dydį.

 

Kas nutiks laiku negydant bruksizmo?
Gydytojai pastebi: labai dažnai griežimo dantimis žala pastebima per vėlai ir terapinių gydymo priemonių nebeužtenka. Prireikia dantų protezavimo. Jeigu dantys būna pažeidžiami negrįžtamai laukia jų šalinimas. Rekomenduojame reguliariai lankytis pas gydytojus ir stebėti savo dantis: tik taip laiku užfiksuosime bruksizmo daroma žalą ir ją sustabdysime.

Griežimas dantimis – rimta problema, tačiau mūsų specialistai gali padėti tai suvaldyti!

Ar žinojote, kad...
Nors bruksizmas – gerai ištirta sveikatos problema, iki šiol pasitaiko neteisingų jos interpretacijų. Norime paneigti mitus.

  • Dantimis griežiantis žmogus turi kirminų. Teisingai perskaitėte! Taip anksčiau buvo aiškinamas bruksizmo reiškinys. Žinoma, paaiškėjo, kad su kirminais griežimas dantimis neturi nieko bendra.
  • Bruksizmą išgydys estetinis plombavimas. Tai – tik pasekmių šalinimas, tačiau bruksizmo priežasčių estetinės priežasties procedūros nepanaikins ir gali prireikti rimtesnio gydymo.

Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!


Gydytojai

Juozas Jonaitis

Doc. dr., gydytojas odontologas ortopedas, klinikos direktorius

Andrius Jonaitis

Gyd. odontologas

Kontaktai