Išgirdote, kad teks traukti dantį? Tokiu atveju Jums prireiks patyrusio burnos chirurgo pagalbos. Nesijaudinkite, turime ką pasiūlyti!

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – labai plati odontologijos sritis, kuri aprėpia daugelį organų: dantis, liežuvį, burnos gleivinę, sinusus ir kt. Visgi dažniausiai burnos chirurgo pagalbos prisireikia, kai tenka šalinti dantį.

Kada reikia šalinti dantis?

 • Jeigu dantis nepagydomai pažeistas.
 • Dantų šalinimo prireikia, kai šie auga kreivai, sukelia skausmą, maudimą.
 • Jeigu protinis dantis yra išdygęs nepilnai.
 • Protinio danties rovimas taip pat reikalingas tada, kai šie remiasi į krūminius dantis mat taip gali stumti visą dantų lanką.

Dantų šalinimo eiga
Dantų traukimas daugeliui asocijuojasi su nemalonia  procedūra. Tačiau šiuolaikinių technologijų dėka, dantų šalinimas yra neskausmingas: pacientams visada siūlome vietinę nejautrą ar narkozę.

Procedūros eiga
1. Prieš danties traukimą padaroma rentgeno nuotrauka. Šis žingsnis labai svarbus, nes parodo audinių būklę, danties šaknų padėtį. Taip pavyks užtikrinti sklandų danties rovimą ir išvengti komplikacijų. 2. Taikomas paciento pasirinktas nejautros būdas (vietinė nejautra, sedacija arba narkozė) 3. Kai suveikia nejautra ir pacientas nejaučia skausmo, gydytojas greitai ir tiksliai pašalina dantį. Štai ir viskas!

Kas laukia laiku nepašalinus danties?

Net odontologijai žengiant į priekį, danties šalinimas lieka ne pačia maloniausia procedūra. Tačiau nepasiduokite pagundai nešalinti kreivai augančio ar negrįžtamai sugedusio danties! Tik išrovus tokį dantį, galėsite apsaugoti sveikuosius dantis. Laiku neatsikračius visiškai sugedusio danties, gali grėsti rimtos komplikacijos. Dantys yra visos organizmo sistemos dalis. Tai reiškia, kad iš infekcijos pažeisto danties mikroorganizmai gali paplisti po visą organizmą ir neigiamai paveikti kitus organus. Todėl nedelskite ir atsisveikinkite su negrįžtamai paveiktais dantimis greitai ir be skausmo!

Kada dantų šalinimas yra būtinas?

 • Pieniniai dantys. Šiuos dantis svarbu pašalinti, kai jie pradėdami klibėti ilgą laiką neiškrenta sukeldami vaikui diskomfortą, pastebėjus augantį kitą nuolatinį dantį toje pačioje vietoje arba esant stipriems karieso pažeidimams, kitoms ligoms
 • Nuolatiniai dantys. Patyrus stiprią odontologinę traumą ar susidūrus su tam tikromis ligomis (pavyzdžiui, periodontitu, pulpitu), gali tekti šalinti dantį. Taip pat šios procedūros prireikia ruošiantis ortodontiniam gydymui, norint padaryti daugiau vietos žandikaulio lanke.
 • Protiniai dantys. Turint netinkamai, nepilnai išdygusius arba prastai funkcionuojančius protinius dantis, kurie sukelia ėduonies, periodonto ligų, pulpito problemas, būtina atlikti jų šalinimą. Taip pat chirurginio gydymo reikia ir esant stipriems dantenų pažeidimams aplink protinį dantį.

Ar žinojote, kad...
Nors šiais laikais dantų traukimas – greita ir neskausminga procedūra, iki šiol išliko nemažai su šia nesudėtinga procedūra susijusiu mitų. Pateikiame kelis iš jų:

 • Tai labai sudėtinga procedūra, kuriai pacientas turi pasiruošti iš anksto. Specialaus pasiruošimo prieš danties šalinimą neprireiks. Svarbiausia dar iki procedūros informuoti odontologą, kokius vaistus vartojate ir būtinai informuokite, jei sergate lėtinėmis ligomis, pvz., diabetu. Jokių keblumų kilti neturėtų.
 • Po danties traukimo laukia ilgas gijimo procesas. Šiandien džiaugiamės, galėdami pasakyti, kad tai – mitas. Šiuolaikinė odontologija leidžia šalinti dantis be komplikacijų, o gydytojo išrašyti vaistai tikrai palengvina sveikimo procesą.
 • Visada reikia traukti protinius dantis. Nebūtinai! Protinius dantis rekomenduojama šalinti tik tada, jeigu šie dygsta netaisyklingai, kreivai arba lieka pilnai neišdygę.

 

BURNOS CHIRURGIJOS KAINORAŠTIS

Nuolatinio danties šalinimas 40€
Pieninio danties šalinimas 20€
Operacinis danties šalinimas 60 - 100€

Dantų šalinimas – kaip pasiruošti procedūrai?

Siekiant užtikrinti kuo sklandesnę procedūros eigą ir pooperacinį laikotarpį, svarbu tam tinkamai pasiruošti. „Kauno implantologijos klinikos“ gydytojai dalinasi keliais naudingais patarimais, kuriuos rekomenduojama žinoti.

 • Likus kelioms valandoms iki dantų šalinimo, pavalgykite – rinkitės sotų, bet nesunkų maistą. Po procedūros kurį laiką jausite nuskausminamųjų vaistų poveikį, todėl kramtymas gali būti pavojingas dėl rizikos įsikąsti.
 • Likus kelioms dienoms iki dantų šalinimo ir bent vieną savaitę po procedūros, venkite rūkymo. Šis žalingas įprotis gali turėti neigiamos įtakos žaizdos gijimui, sukelti uždegimą, padidinti komplikacijų riziką ir kt.
 • Prieš ruošiantis gydymui, reikėtų iš anksto pasirūpinti įvairiomis priemonėmis, pavyzdžiui – burnos skalavimo skysčiu, specialiu dantų šepetėliu, ir pan. Todėl susisiekite su procedūrą atliksiančiu gydytoju dėl detalesnės informacijos.

Ką svarbu žinoti po procedūros?

Už pasiruošimą dantų šalinimui ne mažiau svarbus ir pooperacinis laikotarpis, kurio metu taip pat rekomenduojama laikytis gydytojo duotų patarimų bei nurodymų. Tai padės užtikrinti sėkmingą gijimo eigą ir džiuginančius galutinius rezultatus.

 • Kraujavimas. Atlikus šalinimą, dažnai pasireiškia visiškai natūralus reiškinys burnos ertmėje – kraujavimas, kurį malšinti bent pusvalandį (o prireikus, ir daugiau) reikėtų naudojant vatos tamponėlį.
 • Patinimas. Pašalinus dantį, taip pat gali pasireikšti apatinės veido dalies/skruosto patinimas, trunkantis bent kelias dienas – tam rekomenduojama naudoti šaldantį ledo kompresą laikant po 15 minučių su pertraukomis, po to vėl kartojant.
 • Skausmas. Pacientai pirmąsias keletą dienų pašalinto danties vietoje dažnai jaučia maudimą ir diskomfortą, kurį galima malšinti procedūrą atlikusio gydytojo paskirtais vaistais nuo skausmo. Visgi, jeigu nemalonūs pojūčiai tęsiasi toliau, susisiekite su gyd. odontologu.
 • Higiena. Pirmąją parą po danties šalinimo neskalaukite burnos ertmės ir nedirginkite operuotos vietos šepetėliu. Praėjus 24 valandoms, rekomenduojama naudoti antiseptinį skystį arba druskos tirpalą, tačiau tai darykite švelniai, kad nepašalintumėte susidariusio kraujo krešulio. Tokiu būdu užtikrinsite apsaugą nuo bakterijų.
 • Mityba. Kelias valandas po procedūros nieko nevalgykite, o vėliau, pirmąją parą, rinkitės šiltą arba vėsų minkštos konsistencijos maistą (pavyzdžiui, košę, trintą sriubą, jogurtą). Taip pat nevartokite alkoholinių gėrimų, venkite rūkymo.
 • Poilsis. Sugrįžus namo po operacijos, daugiau laiko praleiskite ilsėdamiesi: venkite fizinio krūvio ar įtemptos veiklos, reikalaujančios pasilenkti, kelti sunkius daiktus. Padidėjus kraujospūdžiui, tokiu būdu gali vėl atsirasti kraujavimas žaizdos vietoje.

Dantų šalinimas vaikams

„Kauno implantologijos klinikoje“ dirbantys profesionalūs gydytojai odontologai didelį dėmesį skiria ir patiems mažiausiems pacientams. Vizitą pradedant nuo pokalbio, specialistai esant poreikiui vaiką nuramina, papasakoja apie gydymo eigą bei užtikrina visišką komfortą.

Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad pieninių dantų gydyti nėra būtina, tačiau tai nėra tiesa. Siekiant sėkmingo nuolatinių dantų vystymosi, svarbu lankytis pas gyd. odontologą net ir esant mažiausioms dantukų problemoms. Visgi, esama atvejų, kai dantį šalinti būtina – susidūrus su stipriais ėduonies pažeidimais, infekcijomis ar kt.

Dantų atkūrimas po pašalinimo

Atlikus danties šalinimą, svarbu jį kuo greičiau atkurti – tokiu būdu išvengsite žandikaulio kaulo nykimo, estetinių ir funkcinių problemų. Mūsų klinikos specialistai tai daryti rekomenduoja sriegiant implantą, ant kurio fiksuojamas protezas.

D.U.K

1. Kodėl svarbu atlikti dantų šalinimą?

Stipriai sugedusių ar netinkamai išaugusių protinių dantų šalinimas yra būtinas, kadangi priešingu atveju susiduriama su dideliu skausmu, diskomfortu, kaimyninių dantų pažeidimais, jų padėties, sąkandžio pokyčiais. Infekcijai pradėjus plėstis, atsiranda pavojaus rizika gyvybiškai svarbiems organams.

2. Kodėl svarbu atlikti dantų šalinimą?

Atlikus šalinimo procedūrą, žaizda gali nestipriai kraujuoti, pasireikšti maudimas arba skausmas, kuris yra slopinamas gydytojo paskirtais vaistais.

3. Kodėl pašalinus dantis, svarbu juos atkurti?

Pašalinus dantis, svarbu kuo greičiau juos atkurti, kadangi į tuščią ertmę gali pasislinkti kaimyniniai dantys, kisti sąkandis, žandikaulio kaulas, mažėti kramtymo efektyvumas.


Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!


Gydytojai

Andrius Jonaitis

Gyd. odontologas

Kontaktai